БОРОТЬБА З АМБРОЗІЄЮ – СПРАВА КОЖНОГО!

Другого травня викладач Макаренко В.В. разом зі студентами групи М 17 1/9 (в рамках проектної роботи live-incubator) відвідали Кіровоградську обласну бібліотеку для юнацтва імені Є.Маланюка.

Тема зустрічі ‒ «Екологічні проблеми світу».

Під час обговорення екологічних проблем студенти КІК ЦНТУ зупинилися на важливості однієї з них: боротьбі зі злісним карантинним бур’яном ‒ амброзією.

Адже це питання на часі! Щоб запобігти подальшому розповсюдженню амброзії, боротьбу з нею слід розпочинати щорічно до цвітіння та утворення насіння методом виривання з корінням, регулярного покосу або засівання сумішшю газонних трав, не допускати засмічення ґрунту та сільгосппродукції.

Проектна група КІК ЦНТУ хоч і не так давно працює над цією проблемою («Карантинний бур’ян ‒ амброзія полинолиста: сучасний стан, проблеми і перспективи розвитку»), але вони вже можуть презентувати свої досягнення.

Зокрема, восени вони проводили регулярні рейди з виявлення амброзії та знищення її.

Роботу над проектом керівник (Макаренко В.В.) розпочала з формування екологічної свідомості у студентів. ЇЇ першочерговим завданням було: привернути увагу проектної групи до проблеми розповсюдження карантинного бур’яну – амброзії, як біологічного об’єкту, що спричиняє тяжкі алергічні захворювання людей.

Учасники проекту, перш ніж перейти до практичного вирішення проблеми, детально вивчали свого «ворога».

Також вони постійно проводять бесіди з мешканцями міста щодо знищення карантинного буряну за місцем проживання.

Студенти нагадують мешканцям приватних секторів, власникам дачних та земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства, звертаючи увагу на те, що статтею 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладання штрафу.

Учасники проектної групи закликають всіх небайдужих до свого здоров’я та екологічного стану нашої області до плідної співпраці щодо знищення амброзії на засмічених ділянках. Також звертаються з проханням до керівників підприємств, організацій всіх форм власності, землекористувачів та населення проводити всі необхідні заходи щодо захисту та оздоровлення екологічного стану нашої області.

Студенти КІК ЦНТУ впевнені, що лише спільними зусиллями ми зможемо призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої.

Не можна стояти осторонь! Боротьба з амброзією – справа кожного! Необхідно всім разом щорічно знищувати амброзію з червня по жовтень! Адже виривання, скошування, виполювання амброзії збереже і фізичне здоров’я людей, і чистоту довкілля.

Використовуючи різні форми і методи роботи, керівник проекту (Макаренко В.В.) намагається допомогти юнакам та дівчатам усвідомити себе частинкою Землі, спонукати їх до роздумів над екологічними проблемами, пробудити в них небайдуже ставлення до природи, долучити до читання літератури екологічної тематики.

Вікторія Вікторівна впевнена, що саме творчий підхід до проведення просвітницьких заходів сприяє вихованню небайдужих молодих людей з активною позицією, підвищенню рівня їх екологічної культури.