Тиждень циклової комісії комп’ютерних систем та мереж

У період з 22 по 26 березня 2021 року у ВСП «КІФК ЦНТУ»  відбувся Тиждень циклової комісії комп’ютерних систем та мереж для студентів спеціальностей «Комп’ютерна інженерія» та «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності викладачів і студентів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку студентів. Також було запропоновано ряд пізнавальних та навчальних заходів, націлених на підвищення рівня зацікавленості з обраного напрямку навчання, розвиток творчих здібностей студентів, виховання дружного та згуртованого студентського колективу.

Тиждень розпочався з семінару на тему «Технології веб-програмування». Студенти ІІ курсу разом із викладачем спецдисципліни Хлістой Р.О. розглянули питання сучасних засобів «Front-End», видів веб-серверів та обробки запитів на сервері. Демонстрація можливостей технологій у відображенні html-сторінок відбувалася у вигляді презентації, яку підготував Гурін Вдадислав (С 19 1/9). Викладач розповів про мови програмування, що використовуються при Back-End проектуванні веб-ресурсів. Студент Кулешов Вадим (С 19 1/9) висвітлив тему різновидів веб-серверів на базі  операційних систем Windows та Linux.

23 березня відбулася виставка технічної творчості студентів під керівництвом  завідуючого лабораторією Супруненка В.В.. На виставці були представлені діючі експонати, розроблені студентами ІІ-го курсу під час проходження електрорадіомонтажної практики.

У середу, 24 березня, під керівництвом Амеліної М.Г. відбулася зустріч студентів І курсу з представником кафедри Кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ Доренським О.П. з метою проведення лекції на тему «Поняття кібербезпеки». Зустріч відбулася у форматі бесіди під час якої проводилось обговорення заходів безпеки у цифровому просторі. Студенти групи К 20 1/9 ознайомилися із сукупністю проблем у галузі телекомунікацій та інформатики, пов’язаних з оцінкою та контролюванням ризиків, що виникають при користуванні комп’ютерами та комп’ютерними мережами, розглянутих з точки зору конфіденційності, цілісності та доступності.

Під керівництвом викладача комісії «Комп’ютерних систем та мереж» Приходько Л.М. та за участі незалежного експерта Кравця Є. Ю. відбувся конкурс проєктів серед студентів спеціальностей «Комп’ютерна інженерія» та «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» на тему «Моя майбутня професія». У проєктах студенти обґрунтовували важливість обраної професії. Кожна доповідь відзначалася креативністю, індивідуальним підходом до оформлення та висвітленням авторського бачення особливостей майбутньої професії. Після перегляду творчих проєктів та їх обговорення, всі присутні переконалися, що обрана професія – це шлях до успішного та перспективного життя!

Проєкти підготували студенти: Бєлан І. (С18 1/9), Фрунза Ю. (С 18 1/9), Рєзвих Д. (К 19 1/9), Костюков В. (К 19 2/9).

Переможцем конкурсу став Косяченко Ілля (група К 19 2/9).

У рамках Тижня комісії «Комп’ютерних систем та мереж» відбувся екскурс на тему «Комп’ютерні технології при діагностуванні автомобіля». Під час його проведення студенти ІІІ курсу розглянули використання комп’ютерних плат та мікроконтролерів в автомобілі. Освоїли всі можливі варіанти під’єднання ноутбука чи смартфона до авто, з метою здійснення його діагностики та налагодження роботи.

Також було розглянуто засоби діагностики автомобіля, програмне забезпечення для діагностування, операційні системи, на яких воно працює, а також варіанти розробки власних діагностичних програм.

І, звичайно, провели діагностику  авто!!!

Такий захід допоміг розкрити студенству ще одну можливість застосування набутих знань.

25 березня для студентів ІІІ курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія»  відбулась конференція на тему «Застосування сучасних САПР у повсякденному житті». Розглядались приклади найпоширеніших сучасних САПР, починаючи з історії виникнення друкованих плат до застосування їх у нашому житті. За допомогою електронного мікроскопа студенти вивчали будову однієї з друкованих плат персонального комп’ютера.

Насичений тиждень закінчився відкритим уроком з комп’ютерної електроніки на тему «Цифрові мікроелектронні пристрої. Базові логічні елементи цифрових мікросхем». Викладач Шевченко Ю.В. ознайомила студентів ІІ курсу з елементною базою сучасних цифрових мікросхем,  провела порівняльний аналіз видів логіки та навела приклади їх схемної реалізації. Проведений захід викликав у студентів  інтерес до схемотехнічних прийомів в електроніці.

 

Під час підбиття підсумків Тижня комісії було обговорено всі проведені заходи та відзначено, що тиждень пройшов на належному рівні. Студенти показали хороші знання, вміння та зацікавленість предметами, а також продемонстрували свої навички та творчі здібності.