Храмове свято

12 лютого в Кропивницькому інженерному коледжі ЦНТУ відбулося    Храмове свято коледжу (день трьох святих – в цей день вшановується пам’ять трьох великих ієрархів, учителів, проповідників і Отців Східної Церкви: св. Василія Великого, св. Григорія Богослова і св. Івана Золотоустого). І в цей день  вшанували ерц-герцога австрійського який став великим українцем – Василя Вишиваного, 125 років від дня народження якого  відзначили  напередодні – 10 лютого  і  ім’я якого пов’язане з нашим навчальним закладом.

   

     18 серпня 1948 року в застінках Лук’янівської тюрми в Києві, внаслідок багатомісячних катувань кагебістськими катами, обірвалося життя ерц-герцога Вільгельма фон Габсбурга, представника однієї із найславетніших європейських монархічних династій, якому судилося вписати яскраву сторінку у драматичний перебіг Національно-визвольної боротьби Українського Народу, під ім’ям Василь Вишиваний.

Упродовж заходу  було продемонстровано фільм  про січових стрільців та Василя Вишиваного, створений студентами коледжу  Возносіменко Матвієм та Токарським Артуром. З промовою до аудиторії звернувся Єпископ Кіровоградського і Голованівського ПЦУ Марк. А у рамках проведеного заходу присутні мали нагоду насолодитися виступом Муніципального молодіжного жіночого хору «Сріблясті голоси».