Термін навчання на базі 9 класів – 3 роки 10 місяців, на базі 11 класів – 2 роки 10 місяців.
Галузь знань: 0502 “Автоматика і управління”.
Напрям підготовки: 6.050201 “Cистемна інженерія”.
Освітньо-кваліфікаційний рівень: молодший спеціаліст.
Кваліфікація: технік із системного адміністрування.
Професійні можливості випускників: діяльність щодо обслуговування комп’ютеризованих систем управління, комп’ютерної та електронної техніки на підприємствах, в установах, організаціях, конструкторських бюро, сервісних центрах.
Фахівець може займати такі посади:
- технік комп’ютеризованих систем;
- технік-електронік;
- технік-програміст;
- технік-системотехнік;
- оператор ЕОМ;
- контролер роботів;
- наладчик електронної техніки.
Робототехніка в наш час – пріоритетний напрям руху науково-технічного прогресу та розвитку новітніх технологій, тому важливо привернути увагу студентської молоді до конструювання робототехнічних комплексів.
Випускники спеціальності “Обслуговування комп’ютеризованих інтегрованих і робототехнічних систем” зможуть не лише провадити діяльність, пов’язану з виробництвом, експлуатацією та обслуговуванням електронної техніки, а й обслуговувати комп’ютеризовані інтегровані робототехнічні схеми, засоби автоматики та управління, які все ширше впроваджуються в роботу сучасних промислових підприємств. Вони оволодіють більш широким обсягом знань, умінь і навичок у галузі комп’ютеризованих систем, автоматики й управління, яких потребує сучасна організація виробництва.
Підготовка фахівців спеціальності є новим кроком до підвищення рівня організації виробництва в регіоні шляхом залучення до нього спеціалістів, котрі володіють теоретичними знаннями та мають практичні навички монтажу, пуску, регулювання та випробування комп’ютеризованих систем, засобів автоматики й управління та їх програмного забезпечення.
Під час навчання в коледжі вивчаються такі спеціальні дисципліни:
- архітектура комп′ютерів;
- комп′ютерна схемотехніка;
- алгоритмічні мови та програмування;
- матеріали електронної техніки;
- теорія автоматичного управління;
- комп′ютерні мережі;
- електроніка і мікросхемотехніка;
- технічні засоби РТС;
- програмне забезпечення РТС;
- системне програмне забезпечення і операційні системи;
- системи передавання даних;
- теорія інформації;
- типові технологічні процеси автоматизації виробництва, тощо.
Вагому частину навчального часу відведено вивченню і роботі з комп’ютерними програмами, які можна ефективно використовувати під час проектування робототехнічних комплексів.
З метою отримання практичних навичок студенти проходять два види практики: навчальну (електрорадіомонтажну, комп’ютерну), на отримання робітничої професії) та виробничу (технологічну і переддипломну).
Підготовка спеціалістів зорієнтована на машинобудівну галузь, сервісне обслуговування і ремонт засобів комп’ютерної техніки та оргтехніки, системи телекомунікацій, діяльність у сфері інформатизації, експлуатації, адміністрування, обслуговування комп’ютерних мереж, створення та супроводження прикладного програмного забезпечення, експлуатації та обслуговування мікропроцесорних систем керування тощо.
Постійно проводяться екскурсії на заводи та підприємства з метою ознайомлення студентів з сучасними технологіями виробництва.
Професії та посади, за якими може працевлаштовуватись молодший спеціаліст: технік з обслуговування комп’ютеризованих та роботизованих систем і мереж; адміністратор комп’ютерних мереж; технік інформаційно-обчислювального центру; технік-електронік сервісних центрів (ремонт та обслуговування цифрових систем); технік-технолог, технік-конструктор (електроніка); системотехнік; технік з автоматизації виробничих процесів; технік-програміст; оператор комп’ютерного набору; оператор автоматичної лінії на виробництві.