Літня школа – 2018

Канікули за верстатом

У Кропивницькому інженерному коледжі ЦНТУ з 4 до 15 червня працювала «Літня школа -2018». ЇЇ учасниками були 25 восьмикласників з різних шкіл нашого міста.

Мета проекту – розповісти підліткам про професії, які можна здобути у навчальному закладі. Генерував їдею директор коледжу к.т.н. Микола Сторожук. Аргументував необхідність даного проекту тим, що для ефективної профорієнтаційної роботи, яка у школах іноді зовсім залишається за межами виховного процесу, одних слів про ту чи іншу спеціальність замало. Необхідно шукати нові форми зацікавлення підлітків, виходити з ними на безпосередній контакт.

Літня школа перетворилася на організований просвітницький екскурс у світ інженерних, технічних та економічних професій.

Школярі протягом двох тижнів працювали в аудиторіях і лабораторіях коледжу. На заняттях у пізнавальній та інтерактивній формах діти знайомилися з особливостями тієї чи іншої спеціальності, причому матеріал добирався відповідно до їх віку, захоплень та  уподобань.

Теорії був необхідний мінімум, в основному – гра з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

За задумом організаторів проекту більша увага акцентувалася саме на професіях інженерного напрямку.

Важлива особливість  Літньої школи –  введення у її  програму занять з англійської мови за професійним спрямуванням.

Окрім основних занять, на яких йшлося про нюанси тієї чи іншої професії, у програму Літньої школи входили і уроки духовності, екскурсії на підприємства міста, вікторини, квести, спортивні змагання.

Після закінчення проекту кожен восьмикласник отримав сертифікат учасника “Літньої школи – 2018”.