Ми пам’ятаємо!

Ми пам’ятаємо!

21 листопада 2018 року з метою вшанування пам’яті мільйонів українців, які загинули внаслідок акту геноциду, здійсненого курівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, відбулася зустріч-бесіда студентів КІК ЦНТУ з директором Державного архіву Кіровоградської області Бабенком Олегом Олександровичем та головним архівістом Державного архіву Кіровоградської області, заслуженим працівником культури України, Петренком Іваном Даниловичем.

Гості презентували студентам КІК ЦНТУ унікальне видання ‒ „Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні. Кіровоградська область”. В обласному томі висвітлюється одна із найтрагічніших сторінок української історії на території регіону Центральної України в межах сучасної Кіровоградської області. Книга містить мартиролог жертв Голодомору, укладений на підставі свідчень очевидців та архівних джерел, у розрізі населених пунктів області. Опубліковано ряд архівних документів та свідчень осіб, які пережили страхіття Голоду у 1932-1933 роках.

Під час зустрічі доповідачі оприлюднили аудиторії цілу низку засекречених в радянські часи документів, обставин та наслідки геноциду українського народу.

Бояр Олена Миколаївна поділилася з присутніми історією своєї родини, звернулася до учасників заходу із закликом 24 листопада о 16.00 запалити свічку пам’яті усім замученим Голодом.

Зустріч студентів КІК ЦНТУ із працівниками Державного архіву Кіровоградської області перетворилася на відкриття, яке стосується родини кожного із присутніх, те, що трагедія минулого сторіччя може бути так близько, приголомшило слухачів!

Ми вивчаємо трагічні сторінки нашої історії, ми пам’ятаємо, якою ціною обернулася для українців ця трагедія, і ми низько схиляємо голови перед жертвами геноциду українського народу!