Олімпіада з бухгалтерського обліку

5-6 квітня 2019 року на базі кафедри обліку та аналізу Національного університету «Львівська політехніка» відбулася олімпіада з бухгалтерського обліку серед студентів коледжів і технікумів – випускників ОКР «молодший спеціаліст». В Олімпіаді взяли участь 62 учасники із 20 коледжів України, зокрема Львова, Кропивницького, Рівне, Чернівців, Хмельницького, Коломиї, Мукачево, Дрогобича, Гусятина, Нового Роздолу та ін.

У заході прийняли участь студенти Кропивницького інженерного колледжу ЦНТУ Краснюк Анастасія, Свірень Марина та Шевченко Єлізавета.

На відкритті учасників Олімпіади привітали проректор Львівської політехніки Олег Давидчак, директор Інституту економіки і менеджменту, проф. Олег Кузьмін, завідувач кафедри обліку та аналізу, проф. Ігор Яремко, голова журі Олімпіади Наталія Воськало. Представники компанії Нестле Бізнес Сервіс Львів розповіли про діяльність компанії, можливості та перспективи працевлаштування студентів, співпрацю із кафедрою обліку та аналізу, провели цікаву вікторину.

Перший тур Олімпіади проходив у формі комп’ютерного тестування із використанням платформи Центру тестування та діагностики знань Львівської політехніки в навчальній лабораторії кафедри та комп’ютерних класах інформаційно-комп’ютерного комплексу. Тестові завдання передбачали виявлення знань студентів із теорії бухгалтерського обліку, фінансового обліку та оподаткування.

Другий тур Олімпіади передбачав розв’язування практичних завдань із фінансового обліку та оподаткування, зокрема із обліку основних засобів, податку на додану вартість, виробництва та реалізації продукції, фінансових результатів, заробітної плати, допомоги із тимчасової непрацездатності. Учасники Олімпіади продемонстрували досить високий рівень професійних знань та вмінь.

Зав. кафедри обліку та аналізу, проф. Яремко І.Й. провів зустріч із викладачами коледжів, що супроводжували студентів на Олімпіаді, розповів про напрямки роботи кафедри у науковій та навчальній діяльності, ознайомив присутніх про відкриття спільної із кафедрою педагогіки і соціальної роботи магістерської програми за спеціальністю 011 «Освітні педагогічні науки» професійна кваліфікація «викладач обліково-економічних дисциплін», що дозволяє здійснювати підготовку викладачів обліково-економічних дисциплін.

Студентів коледжу готувала до Олімпіади та супроводжувала голова циклової комісії економічних дисциплін, викладач облікових дисциплін  Куц В.І.

Попри насичену програму Олімпіади, учасники та їхні викладачі мали змогу відвідати із екскурсією актову залу Політехніки та центральну частину Львова. До проведення екскурсії активно долучилися студенти-обліковці 3-4 курсів, що дало змогу студентам поспілкуватися в неформальній обстановці.

На підведенні підсумків Олімпіади були присутні представники Львівського офісу компанії PwC Україна, котрі представили напрямки діяльності компанії, перспективами працевлаштування у ній (до слова, кілька випускників та студентів кафедри вже працюють у цій компанії), взяли участь у нагороджені переможців.

Результатами наших студентів стало здобуття ІІ місця студенткою Свірень М. та ІІІ місця студенткою Краснюк А.

Журі Олімпіади визначило та нагородило переможців Олімпіади дипломами, навчальною літературою облікової тематики. Переможці також отримали призи від партнерів кафедри – спонсорів заходу: Нестле Бізнес Сервіс Львів та Львівського офісу компанії PwC Україна.

Підводячи підсумки Олімпіади завідувач кафедри обліку та аналізу, проф. Яремко І.Й. відзначив високий теоретичний рівень знань студентів, висловив вдячність викладачам коледжів за підготовку студентів, запросив учасників Олімпіади до продовження навчання у Львівській політехніці.

Гості – викладачі коледжів відзначили високий організаційний рівень Олімпіади та запросили викладачів кафедри відвідати їхні навчальні заклади на днях відкритих дверей та із відкритими лекціями з метою професійної орієнтації студентів.