Разом – до гідності!

Можливістю відверто подискутувати  про власні вчинки стали для викладачів і студентів Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ заходи з нагоди Всесвітнього Дня Гідності. Такої відвертої атмосфери, яка виникла у актовій залі після занять, проведених кураторами, годі було очікувати. Але спрацювало! 4 грудня навчальний заклад долучився до незалежного, соціального, політично й релігійно нейтрального проєкту на запрошення учительської спільноти EdCamp  та Global Dignity Day Ukraine.

Організатори переслідували благородну мету – спонукати молодь керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.

 

Сама подія складалася з трьох сесій – вступної загальної зустрічі, обговорення на заняттях в групах та розповідями про гідність на фінальній зустрічі. Студенти і студентки визначали поняття гідності власними словами, поглиблювали розуміння гідності на практичних ситуаціях, використовуючи антикорупційні інструменти від Проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія», розповідали одне одному історії про гідність та писали собі листа в майбутнє.

Куратори та кураторки, волонтери та волонтерки  (студенти та студентки старших курсів) теж ретельно підготувалися до спілкування з молоддю, підготувавши розповіді про свої гідні вчинки.

Організатори запросили долучитися до події і  людей, яким не із сторінок книжок відомо, що означає поняття «гідність». Журналіст Валерій Лебідь, лікар Костянтин Яринич та бойовий офіцер Олександр Кравченко розповіли студентам і студенткам про випадки зі свого життя, в яких потрібно було проявити гідність, дали студентам важливі настанови.

 

 

Це вже вп’яте до державного свята Дня Гідності та Свободи 21 листопада Україна долучається до Всесвітнього Дня Гідності, у якому за 4 роки взяли участь понад 75 000 учасниць і учасників із 1 000 закладів освіти. Ще у жодній країні Європи історії про гідність не збирали стільки людей одразу!

У 2019 році Global Dignity Day проводять одночасно у понад 80-ти країнах світу, планують зібрати мільйон молодих учасників. Серед них цього року  – наші студенти і викладачі.