Не гаджетами єдиними…

Кропивницький інженерний фаховий коледж. Тиждень циклової комісії мов і літератури. Так вже склалося традиційно, що більшість заходів, які організовують викладачі-мовники у перші листопадові дні, віншують нашу мову, адже натхнення додає День української писемності, який сплітає в одну косу і слово, і віру, і духовність. А ще – дає можливість вийти за межі аудиторій у пошуках нових знань, вражень, спілкування з цікавими людьми.


Сьогодні така прекрасна нагода – торкнутися душею до історичних витоків – випала нашим студентам в Обласній універсальній науковій бібліотеці їм. Д.Чижевського.
Пильно спостерігала за молоддю, яка дорогою в бібліотеку (пацани ж) весело щось вигукувала, стрибала. Зізнаюсь, що хвилювалася, чи заспокояться, як кажуть, у храмі книжок і таємниць. Але які вони були уважні і зосереджені під час зустрічі з завідувачкою відділу мистецтв Світланою Ушаковою!

Змістовна бесіда про вплив інформаційного багатоголосся, про необхідність зосередитися на власному «Я» з книжкою в руках налаштувала студентів на тональність довіри і щирості. А яка атмосфера захвату панувала, коли не просто показали, а й дозволили торкнутися експонатів, приміряти головні убори і навіть подзвонити у дзвін в експозиції, присвяченій історії Кропивницького та чумацтву. Про останнє – трохи більше. Проєкт «Чумацькі пісні» – вебсеріал на YouTube про справжні пісні, які співали чумаки, їхні довгі та небезпечні дороги, звичаї й традиції. Партнером проєкту стала і обласна універсальна наукова бібліотека їм. Д.Чижевського. Студенти переглянули два перші фільми серіалу, і, впевнена, десь у їхніх серцях отой український чумацький шлях обов‘язково продовжиться, а ця зустріч згадуватиметься з теплом. Бо через карантини скучили за спілкуванням з людьми, бо було надзвичайно цікаво.
Окрема подяка Ларі Гуріній за супровід!
Все буде Україна!

Методист коледжу Н.М. Козинська